Kuopion Reippaan Voimistelijat

 
 

Tuntitarjonta ja liikuntapaikat

Kuopion Reippaan Voimistelijat tarjoaa laadukkaita ja monipuolisia lasten harrastevoimistelutunteja. Seurassamme on ryhmiä kaikenikäisille lapsille ja nuorille, tytöille ja pojille telinetemppuilusta tanssiin.

Ryhmä toteutetaan, mikäli osallistujia on vähintään 10. Mikäli ryhmä ei toteudu, pyritään ilmoittautuneille tarjoamaan toinen vaihtoehto.

Syyskausi 29.8.2022-11.12.2022 (vko 42 loma)
Kevätkausi 9.1.2023-23.4.2023 (vko 10 loma)

Ilmoittautuminen kaudelle 2022-2023 alkaa jäsenillä 1.8.2022 klo 12.00. Uudet jäsenet pääsevät ilmoittautumaan 8.8.2022 klo 12.00 alkaen.

Lasten ja nuorten lukujärjestys kausi 2022-2023

 
Lapset 3-6v
 
Lapset 6-11v
 
Lapset 10-13v
 
Nuoret yli 14v
 
Perheelle
 
MIX
 
Näytä kaikki
 

Maanantai

 
16.30-17.30
Pronssiryhmä 6-8v / NTV
Jynkän koulu
 
17.30-18.30
Kupariryhmä 10-13v / NTV
Jynkän koulu
 
18.30-19.30
TeamGym taitotemppu 5-7v / TG
Jynkän koulu
 
18.30-19.30
Tanssillinenvoimistelu 7-9v / TanVo
Hermannin iso sali
 
18.30-20.00
TeamGym taiturit 8-13v / TG
Jynkän koulu

Tiistai

 
16.45-17.45
Kupariryhmä 3-6v / NTV
Kuopio-halli
 
17.00-18.30
JV-esikilpa 10-12v / JV (treenit 2x vk ti ja su)
Haapaniemen koulu
 
17.00-17.45
JV- Nuput 3-4v / JV
Upponallen päiväkoti
 
17.45-18.30
JV- alkeet 5-6v / JV
Upponallen päiväkoti
 
17.00-18.00
Showtanssi 7-9v / Dance
Hermannin iso sali
 
17.00-17.45
Lasten tanssi 3-4v / Dance
Hermannin pieni sali
 
17.45-18.30
Lasten tanssi 5-6v / Dance
Hermannin pieni sali
 
19.00-20.30
Kultaryhmä 1 / NTV (treenit 2x / vk ti ja la)
Jynkän koulu

Keskiviikko

 
16.15-17.15
Kupariryhmä 3-6v / NTV
Jynkän koulu
 
16.30-18.00
Kultaryhmä 2 / NTV (treenit 2 x vk ke ja pe)
Jynkän koulu
 
17.00-18.00
JV-stara 7-9v / JV
Pitkälahden koulu
 
17.00-18.00
JV-kupari 10-12v / JV
Pitkälahden koulu
 
17.15-18.00
Telinetemppu 3-6v / NTV
Jynkän koulu
 
17.15-18.00
Telinetemppu 3-6v / NTV
Jynkän koulu
 
18.00-19.00
MIX-tunti 7-11v (vk 35-40 joukkuevoimistelu, vk 41 ja 43-47 TanVo + tanssi, vk 48-49 ja 2-5 telinevoimistelu, vk 6-9 ja 11 kilpa-aerobic, vk 12-16 TeamGym)
Haapaniemen koulu
 
18.00-19.30
Hopearyhmä / NTV (treenit 2 x vk ke ja pe)
Jynkän koulu
 
18.00-19.00
Volttiryhmä alkeet 10-13v
Kuopio-halli
 
18.00-19.30
Pronssiryhmä 6-8v / NTV
Jynkän koulu
 
19.00-20.00
Volttiryhmä jatko 10-13v / NTV
Kuopio-halli

Torstai

 
16.00-17.00
Volttiryhmä alkeet 8-11v / NTV
Jynkän koulu
 
16.15-17.00
Telinetemppu 5-7v / NTV
Jynkän koulu
 
16.30-18.00
Hopearyhmä 6-10v / NTV
Kuopio-halli
 
17.00-18.00
KA harraste Kirppubic 6-8v / KA
Länsi-Puijon koulu
 
17.00-18.00
Volttiryhmä jatko 8-11v / NTV
Jynkän koulu
 
17.00-18.00
Kupariryhmä 6-9v / NTV
Jynkän koulu
 
17.00-17.45
JV-Nuput 3-4v / JV
Hiltulanlahden koulu
 
17.00-18.00
JV-stara 7-9v / JV
Hiltulanlahden koulu
 
17.00-18.30
JV-esikilpa 7-9v / JV (treenit 2x vk to ja su)
Hiltulanlahden koulu
 
17.00-18.00
DanceMix 10-12v / Dance
Hermannin iso sali
 
17.45-18.30
JV-alkeet 5-6v / JV
Hiltulanlahden koulu
 
18.00-19.00
Showtanssi 13-16v / Dance
Hermannin iso sali
 
18.00-19.00
JV- kupari 10-12v / JV
Hiltulanlahden koulu
 
19.30-21.00
TeamGym Nuoret 14-17v / TG
Kuopio-halli

Perjantai

 
16.30-17.30
TeamGym temppu 5-6v / TG
Jynkän koulu
 
16.30-18.00
Hopearyhmä / NTV (treenit 2 x vk ke ja pe)
Jynkän koulu
 
17.30-18.30
TeamGym perheakrobatia 3-6v / TG
Jynkän koulu
 
18.00-19.30
Kultaryhmä 1 / NTV (treenit 2x vk ke ja pe)
Jynkän koulu

Lauantai

 
15.00-16.30
Pronssiryhmä 6-11v / NTV
Jynkän koulu
 
15.15-16.00
Telinetemppu 3-6v / NTV
Jynkän koulu
 
16.00-17.00
Kupariryhmä 6-9v / NTV
Jynkän koulu
 
16.30-18.00
Kultaryhmä 2 / NTV (treenit 2x vk ti ja la)
Jynkän koulu

Sunnuntai

 
15.00-15.55
Alle 6-vuotiaille Open Gym, vapaata temppuilua 5€ kertamaksulla (ei ennakkoilmoittautumista, syyskauden päivämäärät ilmoitetaan myöhemmin)
Jynkän koulu
 
16.00-16.55
Yli 6-vuotiaille Open Gym, vapaata temppuilua 5€ kertamaksulla (ei ennakkoilmoittautumista, syyskauden päivämäärät ilmoitetaan myöhemmin)
Jynkän koulu
 
16.30-18.00
JV-esikilpa 7-9v / JV (treenit 2x vk to ja su)
Hatsalan koulu, pieni sali
 
16.30-17.30
KA harraste Nuppubic 9-12v / KA
Pirtin koulu
 
16.00-17.00
Voimistelukoulu 4-7v
Hermannin iso sali
 
18.00-19.30
JV-esikilpa 10-12v / JV (treenit 2x vk ti ja su)
Hatsalan koulu, pieni sali

JV = Joukkuevoimistelu
Dance = Tanssi
NTV = Telinevoimistelu
TG = TeamGym
KA = Kilpa-aerobic

Harjoituspaikat

Haapaniemen koulu
Aseveljenkatu 8
70620 Kuopio

Hatsalan koulu
Opistotie 5
70200 Kuopio

Hermannin sali
Hermanninaukio 3
70100 Kuopio

Hiltulanlahden koulu (käynti B-ovesta)
Hiltulanlahdenkatu 7
70870 Kuopio

Jynkän koulu
Maitotie 2
70780 Kuopio

Kallaveden lukio
Maaherrankatu 2
70100 Kuopio

Kuopio-halli
Opistotie 4
70200 Kuopio

Länsi-Puijon koulu
Pursutie 10
70280 Kuopio

Maljapuron päiväkoti
Maaherrankatu 24
70100 Kuopio

NMKY Sali
Kauppakatu 40-42
70100 Kuopio

Pitkälahden koulu
Pitkälahdentie 4
70800 Kuopio

Uppo-Nallen päiväkoti
Isännäntie 22
70820 Kuopio

Ladataan karttaa...