KUOPION REIPPAAN VOIMISTELIJAT — TERVETULOA REIPPAASEEN SEURAAN!

Ryhmät

Kilparyhmät kaudella 2018-2019

 

 

Timantit

Luokat F-G ja MJ2-3

Harjoitusmäärä: 15-18 h/vk + aamutreenit osalla

Valmentajat: Meiju Virta, Antti Koponen, Sarianne Julkunen, Matti Haatainen (fysiikka), Alisa Rintamäki (tanssi/pv)

 

Voimistelijat:

Camilla Kapanen 2001, G

Cassandra Kapanen 2000, G

Emmi Heiskanen 2007, MJ3

Iina Ruuskanen 2004, MJ3

Iitu Lehikoinen 2005, MJ2

Katri Hyvärinen 2001, F

Lotta Pisto 2003, MJ3

Miitta Makkonen 2006, MJ3

Nea Ruuskanen 2002, F

Saara Ruoppi 2003, MJ3

Vera Onatsu 2004, F

 

Topaasit

Luokat E

Harjoitusmäärä: 15 h/vk

Valmentajat:  Meiju Virta, Antti Koponen, Sarianne Julkunen, Matti Haatainen (fysiikka), Alisa Rintamäki (tanssi/pv)

 

Voimistelijat:

Iiris Mäkeläinen 2006. E

Kiia Remes 2006, E

Netta Järvinen 2006, E

Saara Jaroma 2006, E

Senni Kuronen 2006, E

Vilma Pisto 2006, E

Rubiinit

Luokat D-E

Harjoitusmäärä: 13 h/vk

Valmentaja: Roosa Kasanen, Sara Julkunen (fysiikka)

 

Voimistelijat:

Danya Kelo-Hampton 2004, D

Ellen Seppänen 2004, D

Helmi Taitto 2001, D

Iida Tervo 2003, D/E

Inka Pelkonen 2000, D

Lotta Remes 2004, D

Stella Bakker 2006, D

Sofia Varis 2004, D

Veera Väisänen 2002, D

Vilma Korhonen 2003, D

Kuvista puuttuu: Inka Pelkonen ja Sofia Varis

 

Ametistit

Luokat C-D

Harjoitusmäärä: 13,5 h/vk

Valmentajat: Sara Julkunen, Liisa Sivonen

 

Voimistelijat:

Aino Muona 2008, C

Emilia Kolehmainen 2008, D

Eveliina Tiili 2009, C

Iina Rissanen 2008, C

Lyyli Malinen 2007, C

Maija Ruoppi 2011, C

Pauliina Tanski 2008, C

Veera Ikonen 2008, C

Opaalit

Luokka B

Harjoitusmäärä: 7,5 h/vk

Valmentajat: Sara Julkunen, Sarianne Julkunen, Sarah Dzafce

 

Voimistelijat:

Aung Ella 2009, B

Eronen Emilia 2011, B

Kettunen Sanni 2010, B

Koistinen Alisa 2011, B

Kolehmainen Aada 2009, B

Korhonen Lotta 2009, B

Niemeläinen Hilda-Mari 2010, B

Nuutinen Jade 2009, B

Reinikainen Venla 2010, B

Ryynänen Taina 2010, B

Räsänen Wilma 2010, B

Vehniäinen Linda 2009, B

Kristallit

Luokka Stara

Harjoitusmäärä: 4,5 h/vk

Valmentajat: Sara Heiskanen, Saaga Pietikäinen

 

Voimistelijat:

Eskelinen Natasha 2011

Jääskeläinen Elli 2010

Linnilä Elli 2012

Linnilä Iida 2010

Liukkonen Iina 2010

Markkanen Meea 2011

Martikainen Lili 2009

Martikainen Lina 2011

Montell Mette 2010

Myllys Sylvi 2009

Salkolahti Hertta 2011

Seppel Karmen 2011

Siimes Erika 2012

Siimes Sara 2011

 

Safiirit

Alkeiskilpa

Harjoitusmäärä: 3 h/vk

Valmentajat: Roosa Kasanen, Sarah Dzafce

 

Voimistelijat:

Dunkel Iita 2010

Heide Adele 2012

Hämäläinen Helmi 2011

Kokkonen Aada 2011

Kolmakow Pihla 2010

Miettinen Sanja 2010

Montell Milka 2012

Moreno Räsänen Lola 2010

Puomilahti Helvi 2010

Rissanen Eevi 2011

Savolainen Eini 2010

Tiihonen Veera 2011

Valen Julia 2011

Vepsäläinen Sofia 2011

Kontro Kerttu 

Koskela Iines

Siivonen Mandi

 

Harrastekilparyhmä Kultaryhmä

Luokat Stara, B-C

Harjoitusmäärä: 6 h/vk

Valmentajat: Roosa Kasanen, Maria Kapanen

 

Voimistelijat:

Alisa Riekkinen 2006, C

Aura Venhovaara 2004, Stara/B

Eena Havukainen 2006, C

Essi Havukainen 2003, C

Iiris Sivonen 2004, C

Ilona Höyhtyä 2006, C

Kiia Kiiskinen 2007, B

Martta Eskelinen 2006, Stara/B

Merihelmi Koistinaho 2005, C

Milja Hollmén 2009, C

Minja Tuovinen 2005, C

Peppi Huttunen 2008, Stara/B

Taika Viikki 2008, B

Vivianna Toiviainen 2007, B