KUOPION REIPPAAN VOIMISTELIJAT — TERVETULOA REIPPAASEEN SEURAAN!

Ryhmät

Kilparyhmät kaudella 2017-2018

Smaragdit

Smaragdit on seuramme telinevoimistelussa pisimmälle edenneiden telinevoimistelijoiden ryhmä, johon kuuluu seitsämän voimistelijaa. Ryhmä koostuu vuonna 1999-2007 syntyneistä tytöistä. Tytöt kilpailevat maajoukkuelinjalla.

Smaragdit harjoittelevat viisi kertaa viikossa telineillä sekä lisäksi kerran viikossa fysiikkavalmennuksessa ja kerran viikossa perusvoimistelussa.

 

 

Voimisteluliiton valmennusryhmiin kuuluvat seuraavat voimistelijat:

Bemarit: Essi Hyvärinen ja Saara Ruoppi
Maajoukkueen esivalmennusryhmä Minorit: Iina Ruuskanen

Smaragdit kaudella 2017-2018
  • Heiskanen Emmi 2007
  • Hyvärinen Essi 1999
  • Lehikoinen Iitu 2005
  • Makkonen Miitta 2006
  • Pisto Lotta 2003
  • Ruoppi Saara 2003
  • Ruuskanen Iina 2004

Valmentajat:  Jenni Turunen ja Erika Pakkala
Perusvoimistelu: Victoria Vaypan
Fysiikkavalmentaja: Matti Haatainen, Kuopion Reipas

Rubiinit

Kilparyhmä Rubiineihin kuuluu seitsämän voimistelijaa, jotka ovat syntyneet vuosina 2005-2000. Tytöt kilpailevat kilpalinjan luokassa E-F. Ryhmä harjoittelee viitenä päivänä viikossa.

 

 

 

 

Rubiinit kaudella 2017-2018
  • Hyvärinen Katri 2001
  • Kapanen Camilla 2001
  • Kapanen Cassandra 2000
  • Lindström Lauriina 2000
  • Onatsu Vera 2004
  • Rannanheimo Mona 2005
  • Ruuskanen Nea 2002

Valmentaja: Stiina Kekki
Perusvoimistelu: Victoria Vaypan
Fysiikkavalmentaja: Matti Haatainen, Kuopion Reipas

 

Topaasit

Kilparyhmä Topaasit on aloittanut yhteisen toiminnan syksyllä 2014. Ryhmä koostuu yhdestätoista voimistelijasta, jotka ovat syntyneet vuosina 2007-2003. Tytöt harjoittelevat neljä kerta viikossa.

 

 

 

 

 

Topaasit kaudella 2017-2018
  • Järvinen Netta 2006
  • Korhonen Vilma 2003
  • Kuronen Senni 2006
  • Moreno Räsänen Aila 2007
  • Mäkeläinen Iiris 2006
  • Jaroma Saara 2006
  • Pitkänen Emma 2004
  • Pisto Vilma 2006
  • Tervo Iida 2003
  • Tervo Matilda 2005
  • Varis Sofia 2004

Valmentajat: Meiju Virta, Sarianne Julkunen

Ametistit

Ametistit on telinevoimistelun kilparyhmä. Ryhmässä voimistelee yhteensä 11 voimistelijaa, jotka ovat syntyneet vuosina 2003-2006. Ametistit treenaavat kolme kertaa viikossa yhteensä seitsämän tuntia.

 

 

 

 

Ametistit kaudella 2017-2018
  • Bakker Stella 2006
  • Hassinen Anni 2006
    Hollmen Milja 2009
  • Kokkonen Erin 2006
  • Kolehmainen Emilia 2008
  • Malinen Lyyli 2007
  • Muona Aino 2008
  • Remes Kiia
  • Rissanen Iina 2008
  • Tanski Pauliina 2008
  • Tiili Eveliina 2009

Valmentajat: Meiju Virta ja Liisa Sivonen

 

Opaalit

Opaalit kaudella 2017-2018
  • Aung Ella
    Jaroma Ellinoora
    Järveläinen Veera
    Koistinen Alisa
  • Kolehmainen Aada
    Korhonen Lotta
  • Myllys Sylvi
    Nuutinen Jade
    Oravainen Siiri
    Ruoppi Maija
    Ryynänen Taina
    Räsänen Wilma
  • Vehniäinen Linda

Valmentajat: Sara Julkunen ja Ana Kontro

 

Kristallit

Kaudella 2017-2018

  • Eskelinen Natasha
  • Heikkinen Stella
  • Kettunen Sanni
  • Linnilä Elli
  • Linnilä Iida
  • Liukkonen Iina
  • Markkanen Meea
  • Martikainen Lili
  • Martikainen Lina
  • Rissanen Sofia
  • Reinikainen Venla
  • Siimes Erika
  • Siimes Sara
  • Vottonen Venla

Valmentajat: Sara Julkunen ja Sara Heiskanen

 

Harrastekilparyhmä

  • Havukainen Eena
  • Havukainen Essi
  • Höyhtyä Ilona
  • Kelo-Hampton Danya
  • Korhonen Adeliina
  • Leppäsaari Siri
  • Mäkeläinen Ella
  • Riekkinen Alisa
  • Remes Lotta
  • Seppänen Ellen
  • Sivonen Iiris
  • Taitto Helmi
  • Tuovinen Minja

Valmentajat Roosa Kasanen, Liisa Sivonen