Tuntitarjonta

Lasten ja nuorten harrasteryhmät ja liikuntapaikat 2016-2017

Ilmoittautuminen alkaa maanantain 15.8. klo 9.00. Syyskausi käynnistyy maanantaina 5.9.2016.

ALLE KOULUIKÄISET

Maanantai

  • Reipas Aamu Perheille KRV ry sali 9.00-11.30 (12.9. alkaen) ei ennakkoilmoittautumista
  • Perheakro Ala-Pyörö 18.00-19.00 Erika Rannanheimo, TÄYNNÄ
  • Vikkelät Viitoset 5 v. Uppo-Nallen päiväkoti 16.45-17.30 Pia Ålander ja Eeva
  • Nuput 3-4 v. Uppo-Nallen päiväkoti 17.45-18.30 Pia Ålander ja Eeva
  • Nuput 5-6 v. Uppo-Nallen päiväkoti 18.30-19.15 Pia Ålander ja Eeva

Tiistai

  • Bailatino Mama&Baby  KRV:n oma sali 9.45-10.30, Taru Hoffren   UUTUUS!!!!
  • Bailatino Baby 1-5v, KRV oma sali 10.30-11.00 Taru Hoffren  UUTUUS!!
  • Perhetemppu Aurinkorinteen koulu16.30-17.30 Susanna Heimonen ja  Noora
  • Nuput 3-4 v. Niiralan koulu etelä-sali 17.00-17.45 Anniina Korsikko ja Jannariina Nissinen
  • Nuput 5-6 v. Niiralan koulu etelä-sali 18.00-18.45 Anniina Korsikko ja Jannariina Nissinen
  • Telinetemppu 4-5 v. Pitkälahden koulu 17.00-17.45 Suvi Vainio, Sarah ja Maria TÄYNNÄ
  • Telinetemppu 4-5 v. Pitkälahden koulu 18.00-18.45 Susanna Heimonen, Sarah ja Maria TÄYNNÄ
  • Voikka 3-4 v. Maljapuron päiväkoti17.30-18.15 Frida Oksman ja Ada Väänänen TÄYNNÄ
  • Voikka 5-6 v. Maljapuron päiväkoti 18.30-19.15 Frida Oksman ja Ada Väänänen

Keskiviikko

  • Reipas Aamu Perheille Kallaveden kirkko 9.00-11.30 (14.9. alkaen) ei ennakkoilmoittautumista
  • Telineperusteet 6-7 v. Pitkälahden koulu 18.00-19.00 Cassandra Kapanen ja Saaga TÄYNNÄ
  • Telinevoimistelu pronssiryhmä 6-7 v. Pitkälahden koulu 16.30-18.00 Cassandra Kapanen ja Saaga

Torstai

  • Lastentanssi 3-4 v. Maljapuron päiväkoti 17.00-17.45 Heli Holopainen ja Annika Hollmen
  • Lastentanssi 5-6 v. Maljapuron päiväkoti 18.00-18.45 Heli Holopainen ja Annika Hollmen

Perjantai

  • Perheliikunta Ala-Pyörön koulu 18.00-19.00 Kia Aminoff

 

KOULUIKÄISET

Maanantai

  • Telinevoimistelu pronssiryhmä 8-9 v. Länsi-Puijo 17.00-18.30 Sarita Pulliainen ja Nella TÄYNNÄ
  • Telinevoimistelu hopearyhmät 1+2 pronssimerkin suorittaneille Ala-Pyörö 16.30-18.00 Liisa Sivonen, Sara Julkunen ja Greta (huom. 2x/vko)
  • Joukkuevoimistelu 7-10 v. Ylä-Pyörö 16.00-17.00 Marika Makkonen
  • Minibiccarit Niiralan koulun etelä 17.00-18.30 Nea Rytkönen, Netta Rytkönen ja Anni Sihvonen (huom. 2x/vko)

Tiistai

  • Tanssillinen voimistelu 7-9 v. Snellmanin koulu 18.00-19.00 Maria Mäkinen TÄYNNÄ
  • Tanssillinen voimistelu 10-12 v. Snellman 19.00-20.00 Maria Mäkinen
  • Telinevoimistelu hopearyhmä 1 6-8 v.Kuopio-Halli 16.00-17.30 Liisa Sivonen ja Roosa
  • Freegym 6-9 v. Melalahti 17.00-18.00 Tea Knuuttila
  • ShowCase 11-14v. Niiralan koulu Etelä-sali 19.00-20.00 Petronella Lehtiniemi

Keskiviikko

  • Volttiryhmä 8-10 v. Ala-Pyörön koulu 16.30-17.30  Lauriina ja Rosa TÄYNNÄ
  • Volttiryhmä 11-12 v. Ala-Pyörön koulu 17.15-18.15  Lauriina ja Rosa
  • Volttiryhmä 13+ Alapyörö 18.00-19.00  Lauriina ja Rosa
  • Telineperusteet 7-8 v. Aurinkorinteen koulu 19.30-20.30 Camilla Kapanen ja Saara Ruoppi TÄYNNÄ
  • Telineperusteet 8-9 v. Länsi-puijo 17.00-18.00 Tuula Mathlin ja Lotta TÄYNNÄ
  • Telinevoimistelu pronssiryhmä 7-8 v. Länsi-Puijo 16.30-18.00 Essi Hyvärinen ja Nea
  • Telinevoimistelu hopearyhmä 2 yli 8 v. Kuopio-Halli 18.30-20.00 Liisa Sivonen ja Roosa
  • ShowCase 7-9 v. Paloahon koulu 17.00-18.00 Petronella Lehtiniemi
  • ShowCase 10-12 v. Paloahon koulu 18.00-19.00 Petronella Lehtiniemi
  • Joukkuevoimistelu 7-10 v. Puijonsarvi 16.30-17.30 Mirjami Hukkanen

Torstai

  • Minibiccarit Hatsala 16.00-17.00 Nea Rytkönen, Netta Rytkönen ja Anni Sihvonen

Liikuntapaikkojen osoitteet

Ala- Pyörön koulu Kulmakatu 7
Aurinkorinteen koulu Mutkankatu 2
Hatsalan koulu Opistotie 3
Jynkänlahden koulu Varsanpolku 2
Länsi-Puijon koulu Pursutie 3
Kallaveden kirkko Rauhalahdentie 21
Kristillinen koulu Neulamäentie 26
KRV:n oma sali Kauppakatu 40-42
Kuopio-halli Opistotie 4
Maljapuron päiväkoti Maaherrankatu 24
Niiralan koulu Huuhankatu 2
Paloahon koulu Puijonsarventie 36
Petosen nuorisotila / Pinari Pyörönkaari 19
Pitkälahden koulu Pitkälahdentie 4
Pirtin koulu Pirtintie 21
Puijonsarven koulu Keski-Kaari 44
Savon ammatti- ja aikuisopisto Presidentinkatu 1
Snellmanin koulu Maaherrankatu 13
Upponallen päiväkoti Isännäntie 22
Ylä-Pyörön koulu (Kallaveden koulu) Blominkatu 2

 

           

 

Yhteystiedot

toimisto@krv.fi
044 3535 933
Kauppakatu 40-42, 70110 Kuopio

Kevätkausi 9.1.-14.5.2017

Hiihtoloma vko 10 eli 6.-12.3.2017
Hiihtolomalla toimisto suljettu